Nowości
Wielki dzień Małej Króliczki
Ruda, córka Cwiego : historia żydów na warszawskiej Pradze
Ostatnia miłość marszałka : Eugenia Lewicka
Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły
W ślady ojca
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Spotkanie z Haliną Kunicką
Co?Wydarzenie literackie
Gdzie?Biblioteka Publiczna w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata
ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice
Kiedy?17.01.2019 18:00

17 stycznia 2019 r., o godz. 18.00
Biblioteka wspólnie z Fundacją „Zamek Królewski w Niepołomicach”
zapraszają na spotkanie

z Haliną Kunicką

do Zamku Królewskiego w Niepołomicach (sala akustyczna)

Spotkanie połączone będzie z promocją książki "Świat nie jest taki zły" oraz mini koncertem. 

Halina Kunicka - Polska piosenkarka urodzona we Lwowie Jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek od lat i od lat ta popularność utrzymuje. Znają ją wszyscy: jak zresztą mogli by jej nie znać, jeśli - 14 albumów płytowych rozkupiono w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy, a jej trzy Złote Płyty potwierdzają to ogromne zainteresowanie słuchaczy. Ponad 3000 razy występowała już w Polsce ze swym recitalem. . .

Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte", „Niech no tylko zakwitną jabłonie", „Lato, lato czeka", „Od nocy do nocy", „To były piękne dni". Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami. Artystka wykonuje również utwory Wojciecha Młynarskiego specjalnie dla napisane dla niej takie jak m.in.:

Zabłyśnie dzień gdy uda nam się wszystko
Niby jest źle a jednak fantastycznie
12 godzin z życia kobiety
Szczęście
Niepokój
Uśmiecham się